Пошук

Календар

«  Березень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Наше опитування

Накращий відпочинок взимку
Всього відповідей: 17

Міні-чат

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДеПо Василь Шкляр журнали Монастирище Інгул літо наплічник концерт весняний галас гайдамаки гуляйгород мотор ролла вечірка домівка нбб. Акція Мазепа НББ капише намет відчинено зачинено Микола Вороний Андрія архів Варіант 14-20 Дискотека вулиці Настя Шкода Вітер століть Кому вниз книга Ірина Фаріон дербі міліція Сестри Тельнюк 1 червня Ігор Індило Андрій Середа Червона рута-2011 Василь Бондар Різдво Новий рік Монотипія духу флешмоб В’ячеслав Шкода Стусове коло мандрівка Гаївки Великдень Гречка прапор Івана Купала поезія Фотовиставка Книжковий форум видавців Львів книжки Відчинено-зачинено Антонич-фест акустична музика Монотипія INTRO Надія є! Злодійська балка Кіно Ку-Раж Холодний Яр національні інтереси голосування закон Єлисаветград Златопіль національний характер парад День пам’яті законопроект музика МІСТО Влада козацтво Ніч музеїв Музей бібліотека Ева Шателей війна звезда вільний бій перейменування вулиця Калініна дисидент Зустріч Квіти на скелях Кіровоград виставка Андрій Ліпатов книжка акція протесту Кіровоград у пелюшках захисники дерев мистецтво
Головна » 2009 » Березень » 21 » В'ячеслав Шкода: Шевченко без стереотипів


09:21
В'ячеслав Шкода: Шевченко без стереотипів
 В’ячеслав Шкода, відомий на Кіровоградщині краєзнавець та історик, завітав до міського Будинку вчителя на зустріч із кіровоградцями в рамках святкування Шевченківських днів. Пан Шкода – прямий нащадок Тараса Шевченка по лінії його рідної сестри Катерини. Живе і працює В’ячеслав Євгенович у Знам’янці, завідує філією Знам’янського краєзнавчого музею «Кобзарева світлиця». Із собою дослідник привіз до Кіровограда кілька експонатів музею: оригінальні фотографії, на яких зображені відомі діячі культури й мистецтва, щоденники й рідкісні видання книг.



      Краєзнавець протягом півторагодинної зустрічі встиг лише фрагментарно розповісти про музей, серед експонатів якого – унікальні пам’ятки Кіровоградщини, пов’язані з видатними постатями нашої історії, зокрема, корифеями українського театру та відомими письменниками й громадськими діячами. Однак тих, хто прийшов на зустріч, цікавила передусім постать Тараса Шевченка.
      Дослідник висловив сподівання, що сучасна інтерпретація Шевченка потроху позбудеться від стереотипів, сформованих у свідомості українців за радянських часів. Зокрема, В’ячеслав Шкода ще раз наголосив на тому, що трактувати Шевченка як бідного й нещасного кріпацького сина є неправильним, оскільки батько Тараса – Григорій, був «якщо не куркуль, то середняк точно», бо мав досить велике господарство. Має пан Шкода і особливе ставлення до так званої «шевченкової» хати у с. Шевченкове, куди водять екскурсії як до будинку, в якому нібито жив поет. За словами пана Шкоди, Тарас Шевченко ніколи не жив у цій хаті, оскільки його родина була дуже великою, як на таке скромне за розмірами приміщення. В цій невеличкій хатині жила лише сестра Тараса, а оскільки справжнє житло Шевченків після реставрації виявилось занадто гарним і не в’язалось із образом домівки нещасних покріпачених селян, то хатиною Тараса Шевченка було названо невеличке господарське приміщення.



        Справді вражаючим став той факт, що В’ячеслав Шкода знає свій родовід у дванадцяти поколіннях, починаючи від Івана Шевця, який жив на початку ХІХ століття. Дослідження свого роду пан Шкода втілив у детальній схемі – генеалогічному дереві, малюнок якого ледь помістився на величезному шматку паперу.
        В’ячеслав Шкода висловив сподівання, що сучасна інтерпретація Шевченка потроху позбудеться від стереотипів, сформованих у свідомості українців за радянських часів.
        Ідеальним закінченням цієї зустрічі було б поїхати негайно до «Кобзаревої світлиці» і на власні очі побачити все те, про що розповідав В’ячеслав Шкода. До чого, власне, вас і закликає автор всього вищесказаного.


Ярослава Стець
Переглядів: 983 | Додав: 482 | Теги: В’ячеслав Шкода | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0