В музеї імені Осмьоркіна відкрилася персональна виставка фоторобіт відомого кіровоградського фотографа Олега Шрамка. На фотовиставці представлено понад 30 робіт із серії "Люди як люди" та "Миттєвості життя", які були опубліковані на сторінках "Вечірньої газети" у 2008 – 2009 роках.Ці фотокартки – своєрідний стислий літопис сучасного життя, спроба виокремити особистість людини, яку називають «пересічним громадянином». "Гречці" вдалося поспілкуватися з автором:
- Звідки ці роботи? Це спеціально відзнято для конкретної виставки? - Була така рубрика в газеті, називалася "Миттєвості життя". Потім була рубрика "Люди як люди" про неординарних людей, які привертаютьувагу. Це загалом – портрет незвичайних людей.
- Ці портрети і обличчя, що зображенні на них, випадкові? - Це все знято в жанрі репортажу! Постановки практично немає за виключенням двох випадків, коли люди бачили, що я їх знімаю, і вони підіграли мені, але знову ж таки – вони вписуються в репортажний портрет. Вони знали, що я їх фотографую, але в них в той момент був виплеск таких емоцій від того, що їх знімають! Немає "скучного" позування і чогось надуманого. Немає жодного фотошопа принципово, все знято так, як воно є! Тому десь можливо є якісь недосконалості композиції, але головне не в цьому, а в емоціях і настрої. Люди всі різні, тому що зараз таке життя. Був такий час, наприклад, коли мода була одна на всіх, всі вдягались однаково жили однаково, вчинки були однакові. А зараз таке різноманіття, до якого деякі не можуть адаптуватися. Люди різні, не всі, може, приємні нам, але всіх їх з усіма недоліками слід сприймати такими, як вони є.
- Чому ви вирішили представити ці фото на виставці? - З одного боку, мене підштовхнув до цього музей. Вони передивилися фото в газетах і запропонували мені провести виставку. А з іншого боку, коли я почав її збирати, до мене дійшло, навіщо я це все роблю. Тут я зрозумів, що я це роблю для того, щоб показати людей в різних ситуаціях, показати, що це все наше суспільство і його треба приймати з усією багатобарвністю і таким яким воно є. І я це діло почав і роблю для того, щоб підкреслити це.
- Ви спостерігаєте за тими, хто дивиться ваші фото? - Ні, я особливо не спостерігаю. Мені цікаво, коли приходять на виставку незнайомі люди. Вони такі ж як, і люди на цих фотографіях. Вони незвичайні.
Довідка: Олег Олександрович Шрамко народився 5 листопада 1966 року в Росії. З
1987 року мешкає у Кіровограді. Працює фотокореспондентом вісника
Кіровоградської міської ради «Вечірня газета». Член Національної Спілки
фотохудожників України та Національної Спілки журналістів України. Член
фотоклубу «Колаж» при Кіровоградському обласному центрі народної
творчості. Учасник численних обласних та всеукраїнських фотовиставок,
дипломант всеукраїнського фестивалю молодіжного кіно і телебачення
«Кришталеві джерела» 2005 року (м.Суми). Успішно працював у багатьох
кіровоградських газетах, у деяких всеукраїнських виданнях: «Голос
України», «Україна молода», «Робоча газета», «2000», «Дзеркало тижня»
та інших. У 2001 та 2003 роках його фотороботи увійшли в десятку кращих
фоторепортажних знімків року за рейтингом інформаційного агентства
«УНІАН».
|