Цього місяця по всій Україні пройшли акції до Всесвітнього Дня Пам’яті людей, які померли від СНІДу.
Кіровоградське об’єднання „Людей, які живуть з ВІЛ” ініціювало кілька заходів, щоб привернути увагу громадськості до проблем ВІЛ-позитивних людей. Поширювались інформаційні брошури, проводились флешмоби. А сьогодні в Художній галереї Андрія Кадигорба (вул. Шевченка, 17) відбулася презентація фотовиставки „Позитив у об’єктиві”, також присвяченої проблемам людей з ВІЛ-СНІДом. Сьогодні в Україні, згідно зі статистикою, живе більше 160 тисяч вілінфікованих людей. Якщо раніше СНІД виступав в уяві людей „хворобою наркоманів і повій”, то на сьогодні, на жаль, СНІД стосується кожного. ВІЛ-інфіковані – не асоціальні особи, а звичайні люди – із власним життям, переживаннями, проблемами. Ми можемо зустіти їх щодня. Проте стереотипи продовжують існувати. Здається, кожен знає шляхи розповсюдження хвороби. Але,часто, воліємо уникати контакитів з ВІЛ-позитивними. Суспільство не може навчитись толерантності. Саме тому, учасники фотовиставки – молоді кіровоградські фотографи – вирішили показати своє бачення проблеми ВІЛ-СНІДу. Акцію підтримав і ряд громадських організації міста.
З понад 20 робіт було визначено три найкращих, а їх авторів нагороджено призами: сертифікатами на друк фотографій. До 30 травня ви можете побачити виставку в Художній галереї Андрія Кадигорба, а з 1 по 10 червня вона „переїде” в Обласну наукову білбліотеку ім.Д.Чижевського. Загалом, „Гречка” як непрофесійний критик про фото може сказати звичайне „гарно, сподобалось” і запропонувати переглянути деякі з фото тут.
Проте хотілось би долучитись до мети самої акції. Щоб позитив ВІЛ-позитивних був не лише в позуванні для об’єктиву, а й в душі. Тому, якщо ви маєте запитання та вагання або дізнались про діагноз ВІЛ чи СНІД, ви можете звернутись до Кіровоградського обласного відділення ВБО „Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ” (вул. Леніна 5/5). Ви можете отримати відповіді на питання і допомогу анонімно! Фото: Команда No Comments, Маша Горячих
|